bg

Ubezpieczenie cybernetyczne – ochrona przed cyfrowymi zagrożeniami

Ubezpieczenie cybernetyczne: obrona przed hakerem

Osoby świadome zagrożeń związanych z prowadzeniem działalności w sieci ucieszy fakt, że coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia cybernetyczne. Jak sama nazwa wskazuje, chronią one właśnie przed zagrożeniami związanymi z Internetem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

 

Czym jest ubezpieczenie cybernetyczne?

To nowy rodzaj polisy dostępnej na rynku, której zadaniem jest ochrona przedsiębiorców i osób prywatnych przed zagrożeniami związanymi z Internetem. Na czym dokładnie polega ubezpieczenie cyber? Chroni ono Ciebie lub Twoją firmę przed skutkami ataków cybernetycznych. Oznacza to pomoc w pokryciu roszczeń podmiotów, których dane wyciekły za sprawą zdarzenia, ale też pokrycie kosztów naprawy szkód i zapłaty kar. Dodatkowo możesz liczyć na rekompensatę zysku, który został utracony w wyniku zaistnienia ryzyka cybernetycznego.

 

Zobacz, jak kupić ochronę cybernetyczną w postaci ubezpieczenia online!

 

Przed jakimi atakami cyfrowymi chroni ubezpieczenie cybernetyczne?

Ataki hakerskie mogą przybierać bardzo różne formy. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się każda z nich i jakie ubezpieczenie cybernetyczne ochroni Cię przed nimi. Oto najczęściej stosowane ataki hakerskie:

  • Zainstalowanie złośliwego oprogramowania: to często wykorzystywany przez hakerów sposób na podstępne do zinfiltrowanie i zaszkodzenie Twojemu komputerowi. Jego cele mogą być różne – od pozyskania danych wrażliwych, po zrobienie nieprzyjemnego żartu. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna zainstalowania złośliwego oprogramowania, ubezpieczenie cybernetyczne pomoże Ci uporać się z jego konsekwencjami.

 

  • Phishing: oszust stosujący tą metodę podszywa się pod jakąś osobę lub instytucję, w celu wykradzenia w celu wykradzenia danych wrażliwych albo skłonienia do kliknięcia w link powodujący zainstalowanie złośliwego oprogramowania. Aby uniknąć tego ryzyka cybernetycznego, należy dokładnie czytać każdą wiadomość, którą otrzymuje się od nieznanych numerów lub maili. Zwykle wystarczy chwila uwagi, aby wykryć oszustwo.

 

  • Atak DoS i DDoS: te cyberataki polegają na zablokowaniu witryny firmy przez zalanie jej ruchem pochodzącym albo z jednego źródła (atak DoS), albo wielu źródeł (atak DDoS). Mają one na celu czasowe uniemożliwienie użytkownikom osiągnięcia naszej strony internetowej. Szczególnie narażeni są na nie sprzedawcy internetowi, dla których nawet krótka przerwa w zamówieniach może oznaczać zaburzenie płynności finansowej. Cyberubezpieczenie zapewnia rekompensatę strat poniesionych w wyniku ataku DoS i DDoS.

Ubezpieczenie cybernetyczne dla przedsiębiorców – kto powinien o nie zadbać?

Jeżeli prowadzenie działalności w Internecie jest Twoim głównym źródłem przychodu, ryzyka cybernetyczne mogą stanowić dla Ciebie większe zagrożenie. Oznacza to, że dla hakera możesz być atrakcyjnym celem ataku. Nie tylko będzie mógł on ukraść Twoje dane, ale też wykorzystać poufne informacje albo groźbę w celu wymuszenia okupu. Prowadząc firmę w Internecie, należy zadbać o bezpieczeństwo dwutorowo – stosując odpowiednie środki ostrożności i wykupując skuteczne ubezpieczenie cybernetyczne

 

Jakie środki ostrożności mogą ochronić Cię przed zagrożeniami w sieci?

Ubezpieczenie cybernetyczne zadziała wtedy, kiedy dojdzie już do szkody. Są jednak sposoby na to, aby zminimalizować ryzyko zaistnienia takich sytuacji. Oto najskuteczniejsze z nich:

  • Oprogramowanie antywirusowe: nie będzie przesadą stwierdzenie, że korzystanie z Internetu bez odpowiedniego antywirusa jest proszeniem się o włamanie na konto lub kradzież danych. Sprawdź, jakie masz zabezpieczenia oraz czy możesz je ulepszyć.
  • Weryfikacja dwuetapowa: to stosunkowo nowe rozwiązanie łączy w sobie maksymalne bezpieczeństwo i dużą wygodę.
  • Mocne hasło: podstawowe zabezpieczenie. Bez mocnego hasła nie może być mowy o odpowiedzialnym działaniu w sieci.